پدرام خاور زمینی از مفاخر و نوازندگان حاذق و توانمند تنبک است که در سال ۱۳۵۴ در تهران متولد شدند. 

تبحر و مهارت بالای استاد خاور زمینی را می توان مرهون آموزش های اساتید مشهور و توانمند موسیقی ایران، کامیار محبت و استاد بهمن رجبی دانست که در شکل گیری شخصیت هنری ایشان تاثیر بسیاری داشتند. 

آثار هنری

اگرچه هنرنمایی های استاد خاور زمینی با تنبک شهره عام و خاص است اما بهتر است بدانید که فعالیت های استاد خاور زمینی فقط محدود به نوازندگی نیست بلکه ایشان آنچنان ذوق و استعدادی دارند که در زمینه نشر کتاب نیز آثار شاخصی را تدوین کردند.

از جمله می توان کتاب “آموزش تمبک” با همکاری استاد رجبی و حامد قنبری را نام برد. همچنین در کتاب “چند روز با تمبک” استاد خاور زمینی قطعات و تمارینی را گردآوری کرده اند که اغلب حاصل تلاش های ایشان در سال های فعالیت است تا تجربیات خود را در اختیار افراد و هنر جویانی که قصد هنر نمایی با این ساز را دارند، قرار بگیرد.

در کارنامه هنری ایشان اجرای کنسرت های مختلف همراه با اساتید بنام موسیقی ایران همچون کیهان کلهر، استاد علی اکبر مرادی و سالار عقیلی همچون برگ زرینی می درخشد. 

از دیگر فعالیت های شاخص استاد خاور زمینی می توان به اجرای قطعات بینظیر در جشنواره موسیقی یونان اشاره کرد که ایشان با تک نوازی و اجرای فاخر خود توانستند همگان را شگفت زده کنند. 

همچنین استاد پدرام خاور زمینی سابقه همراهی و همکاری با گروه موسیقی پرسامنکو را نیز دارند. از دیگر اعضای این گروه می توان آراز سالک و بهرام آقا خان را نام برد.

آلبوم موسیقی “پیدا” از دیگر آثار هنری پدرام خاور زمینی است که در آن آریا محافظ نیز به نوازندگی سنتور پرداختند. شنیدن این آلبوم موسیقیایی می تواند چون مرهمی بر تار و پود دل علاقه مندان موسیقی سنتی بنشیند و برای چند دقیقه آنان را از آلام و مشکلات زندگی جدا کند.

آلبوم “قول و غزل” نیز که به نوازندگی سعید نایب محمدی، حمید قنبری و تنبک نوازی استاد خاور زمینی صورت گرفته است، از دیگر فعالیت های هنری ایشان هستند.

همچنین در سال ۱۳۸۷ استاد پدرام خاور زمینی در فرانسه قطعاتی را با همراهی چندین نوازنده ی دیگر اجرا کردند که توانستند علاقه مندان به موسیقی را مبهوت هنر و ذوق خویش کنند.

همین حالا شروع کن

آموزش اصولی و آنلاین تمبک