مجموعه آنلاین آموزش مقدماتی ویولن کلاسیک شامل ۱۴ قسمت فیلم و حدود ۳ ساعت درس است.

  در این مجموعه تمامی مطالب کتاب‌های ل‌ویولن ۱و ۲و ۳ تدریس می‌شود. کار از آموزش نجوه صحیح به دست گرفتن آرشه و ساز آغاز می‌شود و با انگشت‌گذاری‌ها و تعویض سیم ادامه می‌یابد. به مرور تکنیک‌ها آموزش داده می‌شود و در نهایت با آموزش پوزیسیون دوم و سوم این مجموعه به پایان می‌رسد. 

  استاد رحیمیان در این مجموعه به دقت هرچه تمام‌تر همه نکات و جزییات و ابهامات را توضیح می‌دهند و هیچ جای سوالی برای مخاطب باقی نمی‌گذارند.

  پیشنیاز استفاده از این مجموعه دانش نت‌خوانی و تئوری موسیقی است.

   

  استاد همایون رحیمیان

  همایون رحیمیان در ۱ تیر ۱۳۳۳ در تهران متولد شد. پدرش اهل موسیقی و دوستدار هنر و کارمند وزارت فرهنگ و هنر بود و با هنرمندانی همچون «ابولحسن صبا» همکاری و آشنایی داشت. همایون رحیمیان از ۱۰ سالگی فراگیری موسیقی را آغاز کرد. اولین استاد ویلن او «واهه خواجیان» بود. او فارغ‌التحصیل هنرستان عالی موسیقی با درجه لیسانس است. از استادان او در هنرستان موسیقی می‌توان به «حشمت سنجری»، «هراچ مانوکیان»، «ابراهیم رویین‌تن»، «ابراهیم روحینفر»، «هوشنگ استوار»، «مرتضی حنانه»، «حسین ناصحی»، «فریدون ناصری»، «یوسف یوسف زاده»، «مصطفی کمال پورتراب» و … اشاره نمود. «بهروز وحیدی آذر»، «مجید انتظامی»، «منوچهر صهبایی» و «خاچیک بابایان» در هنرستان موسیقی با وی هم دوره بوده‌اند. در همان دوران وارد ارکستر مجلسی رادیو و تلویزیون به رهبری «لوریس چکنواریان» شد. پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ ایران، در ارکستر سمفونیک هلند پذیرفته می‌شود و برای مدت کوتاهی به آن کشور مهاجرت می‌کند اما به دلیل فضای انقلاب و جنگ به ایران بازمی‌گردد و از سال ۱۳۵۹ شروع به ساخت قطعات موسیقی حماسی و مارش‌های جنگی می‌نماید و به همراه چند موسیقی دان دیگر، ارکستر سمفونیک تلویزیون به رهبری «نادر مرتضی پور» را راه اندازی می‌کنند. وی در دو نوبت در کلاس‌های استاد بین‌المللی ویولون کلاسیک «سالواتوره آکاردو» شرکت کرد. همایون رحیمیان دارای مدرک درجه یک هنری (معادل دکترا) می‌باشد. آثار با کلام او با خوانندگانی نظیر: عباس بهادری، بیژن خاوری، مهرداد کاظمی، حسام الدین سراج، علیرضا افتخاری، «عبدالحسین مختاباد»، سالار عقیلی، محمد معتمدی و … ضبط و اجرا شده‌است.
   
  در تاریخ ۴ آذر ۱۳۹۶ در آیین سومین «سال نوای موسیقی ایران» از «همایون رحیمیان» تقدیر به عمل آمد و تندیس «سال نوا» و لوح تقدیر به ایشان اهداء شد.
   
  برخی از فعالیت‌های هنری همایون رحیمیان در جایگاه موسیقی دان به شرح زیر می‌باشد:
  عضویت در ارکستر مجلسی رادیو و تلویزیون به رهبری «لوریس چکنواریان»
  عضویت در ارکستر رودکی به رهبری مرتضی حنانه
  عضویت در ارکستر صبا به رهبری «حسین دهلوی»
  عضویت در ارکستر ملی ایران به رهبری «فرهاد فخرالدینی»
  ساخت و اجرای قطعه راپسودی برای ویلن با تکنوازی «اسدالله ملک»
  مایستر ارکستر سمفونیک صدا و سیما
  کارشناس موسیقی مرکز موسیقی صدا و سیما
  تدریس در هنرستان موسیقی دختران
  تدریس در هنرستان موسیقی صدا و سیما
  ساخت «سمفونی تهران» با اجرای ارکستر سمفونیک تهران
  آهنگسازی بیش از ۱۰۰ قطعه موسیقی موجود در آرشیو صدا و سیما