سه قسمت آخر این مجموعه رایگان است.

  مجموعه‌ی «آنلاین» آموزش مقدماتی ساز دف، با تدریس استاد مسعود حبیبی و از روی جلد اول کتاب «آموزش ریتم و دف» نوشته‌ی استاد حبیبی.

  این مجموعه شامل ۱۹ قسمت و بیش از ۷ ساعت آموزش است که ۴ قسمت از این مجموعه به آموزش مباحث تئوری مربوط به همین کتاب اختصاص دارد و ۱۵ قسمت تدریس عملی مطالب مورد نیاز را در بر می‌گیرد. 

  آموزش‌های این مجموعه از ابتدایی‌ترین مباحث شروع می‌شود و تکنیک‌هایی نظیر «اشاره چپ»، «دو دستی»، «خیز و افت عمودی» و ... را بیان می‌کند. هنرجویان پس از پایان این مجموعه دانش کاملی در مورد ریتم‌های 4/4، 3/4، 6/8، میزان‌های ترکیبی و ضد ضرب و ... خواهند داشت.

  تمامی تمرینات گفته شده در کتاب در این فیلم‌ها توسط استاد اجرا شده است و هنرجویان می‌توانند بارها این تمرینات را تماشا کنند و شیوه‌ی اجرای خود را به اجرای استاد نزدیک  و نزدیک‌تر کنند.

  مهم:

  مجموعه‌های خنیاگر پویا هستند و به صورت مداوم به‌روز می‌شوند، اصلاح می‌شوند و تغییراتی در جهت بهبود بازدهی آموزش در آنها ایجاد می‌شود. این تغییرات برای تمامی کسانی که در هر زمان مجموعه‌ها را فعال کرده باشند اعمال می‌شوند. لذا به دلیل اعمال مداوم این به‌روزرسانی‌ها امکان ذخیره این فیلم‌ها وجود ندارد.

  استاد مسعود حبیبی

  استاد مسعود حبیبی در سال ۱۳۴۰ در کرمانشاه زاده شد. در سن ۱۲ سالگی آغاز به یادگیری پیانو کرد و پس از آن به دف روی آورد. حبیبی در سال ۱۳۵۷ به رادیو کرمانشاه دعوت گردید و در ارکستر رادیو به نواختن پیانو پرداخت. از سال ۱۳۶۷ آغاز به همکاری با رادیو تلویزیون تهران نمود. علاوه بر همکاری با رادیو تلویزیون تهران حبیبی در سالهای اولیهٔ دهه هفتاد با گروه صبا به سرپرستی و آهنگسازی حسین فرهادپور و آواز عبدالحسین مختاباد همکاری پیوسته داشت. او همچنین با گروه بیدل به خوانندگی حسام‌الدین سراج و گروه نوا تجربهٔ همکاری در اجرای صحنهای موسیقی داشته است. حبیبی از سالهای پایانی دهه شصت با گروه عارف به آهنگسازی و سرپرستی پرویز مشکاتیان همکاری داشت و تا زمان درگذشت مشکاتیان بااین گروه در کنسرتهای داخل و خارج و نیز آلبومهایی که منتشر کردند به عنوان نوازندهٔ دف کار می‌کرد. او هم‌اکنون با ارکسترها و آنسامبلهای گوناگونی از جمله ارکستر صدا و سیما همکاری دارد و آهنگسازان در اجرای قطعات خود از نوازندگی او سود برده‌اند. همچنین دفنوازی مجموعه سیدیها وکاستهایی شامل زورق مهتاب، بهشت من، نوبهار، رقص گلها، دشت شقایق‌ها و دف‌نوازی موزیک متن سریال‌های ولایت عشق، تنهاترین سردار، امام علی از کارهای او به شمار میرود. مسعود حبیبی در سال ۷۲ گروه دالاهو را بنیان گذاشت. این گروه یک ارکستر بزرگ از سازهای ریتمیک است که اجراهای فراوانی را در تهران و دیگر شهرها به روی صحنه برده است. وی در کنار دیگر فعالیتهای هنری در ارکستراسیون ریتمیک به دیدگاههای نوینی دست یافته که نمونه آشکار آن در آلبوم حماسهٔ ایران‌زمین توسط گروه دالاهو تجلی یافته است. حبیبی در سال ۱۳۹۱ با همکاری بیژن کامکار کنسرت تخت جمشید را برگزار کرد.