دودوک (شیوه اختصاصی)
Loading...
دودوک (شیوه اختصاصی)-محمدحسین محرمی
دودوک (شیوه اختصاصی)
محمدحسین محرمی
توجه
اینترنت مصرفی خنیاگر برای دانلود و تماشا اندک است
ضمانت یادگیری - بازگشت وجه تا ۹۰ روز
مشاور و پشتیبانآرمین پرنیان
مقدمه و نمونه آموزش
مشاهده رایگان
۱نمونه آموزش
در این ویدئو مسیر آموزشی دودوک خنیاگر به صورت نمونه نمایش داده شده است تا شما بتوانید کارایی این آموزش برای خودتان را بسنجید و نسبت به تهیه آن تصمیم بگیرید.
۱۴:۰۹
۲مقدمه
در این ویدئو توضیح می‌دهیم که در مسیر آموزشی ساز دودوک قرار است چه کار کنیم و بهتر است چگونه از این مجموعه آموزشی استفاده کنید.
۰۵:۱۱
فصل ۱
مشاهده و خرید
خرید کامل مجموعه به صرفه‌تر است
۱قسمت ۱
در این قسمت ساز دودوک را معرفی می‌کنیم. ساختار فیزیکی آن را بررسی می‌کنیم و با شیوه کوک آن هنگام ساخت آشنا می‌شویم. در ادامه یاد می‌گیریم که صدای دودوک چگونه تولید می‌شود و ما با انگشت‌گذاری روی سوراخ‌ها چگونه صدا را کنترل و مدیریت می‌کنیم. همچنین با مدل‌ها و کوک‌های مختلف آن آشنا می‌شویم.
۱۸:۵۱
۲قسمت ۲
در ابتدا یاد می‌گیریم که چطور با استفاده از آب، شکاف قمیش را باز کنیم. در ادامه نگه‌داری از ساز را یاد می‌گیریم. سپس مبانی اولیه ایجاد صدا از ساز دودوک را یاد می‌گیریم.
۱۱:۱۰
نیازمند ۳ هفته تمرین
۳قسمت ۳
در این قسمت انگشت‌گذاری روی ساز را در پوزیشن اول یاد می‌گیریم. در ادامه دو درجه‌ای که بایستی با فشار بیشتر نواخته شوند را می‌شناسیم. در انتها شیوه نت‌نگاری برای کوک‌های مختلف ساز دودوک را یاد می‌گیریم.
۱۱:۵۵
نیازمند ۲ هفته تمرین
۴قسمت ۴
در این قسمت تکنیک گلو را یاد می‌گیریم تا بتوانیم نت‌های یکسان را پشت سر هم اما مستقل اجرا کنیم. سپس اولین تمرین این مجموعه را اجرا می‌کنیم. سپس نکاتی در مورد نفس‌گیری بیان می‌شود و تمریناتی نیز انجام می‌شود.
۱۱:۴۲
نیازمند ۳ هفته تمرین
۵قسمت ۷
در این قسمت یادگیری پوزیشن دوم را آغاز می‌کنیم و انگشت‌گذاری آن را یاد می‌گیریم. سپس در این پوزیشن گام لامینور را یاد می‌گیریم.
۰۷:۲۰
نیازمند ۲ هفته تمرین
فصل ۲
مشاهده و خرید
خرید کامل مجموعه به صرفه‌تر است
۱قسمت ۵
در این قسمت تمرینی برای اجرای نت‌های اکتاو داده می‌شود که باعث می‌شود فرآیند نوازندگی کوک‌تر و دقیق‌تر شود. در ادامه تمرینات آرپژنوازی باز هم برای کوک‌تر نواختن ارائه می‌شود.
۰۹:۳۶
نیازمند ۲ هفته تمرین
۲قسمت ۶
این قسمت را با دو تمرین شروع می‌کنیم تا به مطالب جلسات قبل مسلط شویم. در ادامه نکته‌ای جهت اطمینان از اجرا و تمرین صحیح بیان می‌شود. سپس توضیحاتی در مورد کوک نواختن بیان می‌شود.
۰۷:۴۰
نیازمند ۲ هفته تمرین
۳قسمت ۸
این قسمت را با تمرین اجرای گام لامینور آغاز می‌کنیم. سپس به تمرین نت‌های اکتاو در پوزیشن دوم می‌پردازیم. در ادامه آرپژنوازی را نیز در این پوزیشن تمرین می‌کنیم. سپس تمرینی برای تسلط بر آرپژ لامینور اجرا می‌شود. در ادامه یک قطعه را تمرین و اجرا می‌کنیم که مطالب را تا اینجا برای ما مرور می‌کند. سپس نکاتی برای بداهه‌نوازی با دانش فعلی ارائه می‌شود.
۱۱:۵۸
نیازمند ۲ هفته تمرین
۴قسمت ۹
در این قسمت در مورد «ویبراتو» صحبت می‌کنیم و شیوه اجرای آن را یاد می‌گیریم و تمرین می‌کنیم.
۰۹:۲۴
نیازمند ۳ هفته تمرین
فصل ۳
مشاهده و خرید
خرید کامل مجموعه به صرفه‌تر است
۱قسمت ۱۰
در ابتدای این قسمت قطعه «گارونا» از کمیتاس را یاد می‌گیریم و اجرا می کنیم. در ادامه تمریناتی را برای تسلط بر ویبراتو انجام می‌دهیم.
۰۹:۳۰
نیازمند ۲ هفته تمرین
۲قسمت ۱۱
در این قسمت گام‌های «فا ماژور» و «ر مینور» را می‌آموزیم و شیوه نواختن نت «سی بمل» و نت «ر» در بالای ساز را یاد می‌گیریم. در انتها یک ملودی ساده اجرا می‌کنیم دارای نت «سی بمل» است.
۰۹:۲۱
نیازمند ۲ هفته تمرین
۳قسمت ۱۲
در ابتدای این قسمت قطعه‌ی دیگری از کمیتاس یاد می‌گیریم. در ادامه به توضیح شیوه اجرای نت «ر» بالا می‌پردازیم. سپس یک اتود برای تمرین «ر» بالا اجرا می‌کنیم. و در انتها یک قطعه در «فا ماژور» اجرا می‌کنیم.
۰۵:۵۷
نیازمند ۲ هفته تمرین
۴قسمت ۱۳
در این قسمت شیوه‌ای از انگشت‌گذاری را می‌آموزیم که مختص نوازندگان حرفه‌ای ارمنستان است و لهجه ساز را شکل می‌دهد. در ادامه تمریناتی برای تسلط بر این مدل انگشت‌گذاری اجرا می‌کنیم. سپس قطعه‌ای در گام فا ماژور اجرا می‌شود که این تکنیک در آن بکار رفته است.
۱۳:۱۹
نیازمند ۳ هفته تمرین
۵قسمت ۱۴
در این قسمت با دومین نیم‌پرده، یعنی «دو دیز» آشنا می‌شویم و شیوه اجرای آن را یاد می‌گیریم. در ادامه اتودی در ر مینور اجرا می‌کنیم که این «دو دیز» نیز به آن اضافه شده است. سپس قطعه‌ای به نام «رویاها» اجرا می‌کنیم و یاد می‌گیریم.
۰۷:۰۰
نیازمند ۳ هفته تمرین
فصل ۴
مشاهده و خرید
خرید کامل مجموعه به صرفه‌تر است
۱قسمت ۱۵
در این قسمت نیز یک نیم‌پرده دیگر می‌آموزیم و آن «سی بمل» پایین ساز است. سپس قطعه‌ای را تمرین می‌کنیم که در آن هم از پوزیشن اول و هم پوزیشن دوم استفاده می‌کند و به حال و هوای مقام بیات شیراز شبیه است. در ادامه توضیحاتی برای تعویض راحت‌تر پوزیشن‌ها ارائه می‌شود.
۰۹:۲۸
نیازمند ۳ هفته تمرین
۲قسمت ۱۶
در این قسمت می‌خواهیم اجرای «تحریر» را یاد بگیریم. توضیحات و تمرینات برای یادگیری تحریر ارائه می‌شود.در ادامه اجرای تحریر میان نت‌های متوانی و نا هم‌نام توضیح داده و تمرین می‌شود.
۱۰:۳۴
نیازمند ۳ هفته تمرین
۳قسمت ۱۷
این قسمت را با تمرین اجرای «تحریر بالارونده» آغاز می‌کنیم و سپس تمرینی برای «تحریر پایین‌رونده» انجام می‌دهیم. در ادامه با اجرای یک ملودی ساده، کاربرد تحریر در قطعات را متوجه می‌شویم. سپس می‌پردازیم به اجرای تحریر در زمانی که نت مقصد یک نیم‌پرده است و آن را تمرین می‌کنیم. در انتها تحریر تکی آموزش داده می‌شود و یک قطعه نیز اجرا می‌شود.
۰۹:۴۳
نیازمند ۳ هفته تمرین
۴قسمت ۱۸
در این قسمت دو نیم‌پرده جدید معرفی می‌شود. «ر دیز» و «فا دیز». سپس با ترکیب نیم‌پرده‌هایی که یاد گرفتیم به فضای شوشتری نزدیک می‌شویم. در ادامه تمرینی برای تسلط بر نیم‌پرده‌ها انجام می‌دهیم.
۰۶:۴۹
نیازمند ۳ هفته تمرین
۵قسمت ۱۹
این قسمت را با قطعه‌ای آغاز می‌کنیم که دارای «سی بمل» و «می بمل» و «فا دیز» است. سپس قطعه‌ی دیگری در شوشتری اجرا می‌کنیم که همان نیم‌پرده‌ها را دارد.
۰۵:۴۵
نیازمند ۳ هفته تمرین
۶قسمت ۲۰
در این قسمت توصیه‌های پایانی ارائه می‌شود و چند قطعه برای آشنایی با فضای موسیقی ارمنستان اجرا می‌شود.
۰۶:۳۹
فایل‌های تکمیلی دوره

کتابچه رایگان آموزش نت‌خوانی

الفبا و زبان موسیقی را به ساده‌ترین شکل با خنیاگر بیاموزید

توضیحات

دودوک (شیوه اختصاصی)محمدحسین محرمی
این مجموعه آموزشی، شاید تنها آموزش دودوک به زبان فارسی است که کاملا روش‌مند و منظم و گام به گام، دودوک را به هنرجو آموزش می‌دهد. مسیر آموزشی برای یادگیری ساز دودوک از شناخت ساختمان این ساز آغاز می‌شود و به تدریج شیوه دمیدن در ساز، انگشت‌گذاری‌ها، پوزیشن‌ها و قطعات دودوک آموزش داده می‌شود. در نهایت اشاره‌ای نیز به فضای مقامی ساز دودوک می‌شود.
نظرات کاربران
۵.۰/۵۱۱ رای

برای ثبت امتیاز و نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

۵.۰۱۱ نفر رای داده‌اند
۵
۴
۳
۲
۱

محمد نرگسیان
با سلام و خسته نباشید من کل اینترنت رو گشتم و آموزشی کامل تر از خنیاگر پیدا نکردم ولی حیف که ملودی های کمی آموزش میده در هر صورت عالی خسته نباشی... ادامه
Omid Hosseini
ممنون از مجموعه خنیاگر ،بخاطر پیش بینی این روش آموزشی و تشکر از جناب محرمی که قطعا از معدود مدرسین حرفه ای و شاخص ساز دودوک هستند .
زهرا مهاجر
سلام ، ممنونم از مجموعه خوب خنیاگر ، من تا امروز ۴ جلسه از آموزش اقای محرمی رو دیدم ، و برام جذاب بوده و تصمیم دارم بعد از تمرین روی همین بخش ادامه جل... ادامه
محمد سادات هندی
درود بر شما و سپاس از عزیزانی که این امکان را فراهم آوردند که امثال بنده که مدت دو سال است دنبال یادگیری و آموزش دودوک هستم و موفق به پیدا کردن استاد ... ادامه
نمایش بیشتر
مشاور و پشتیبانآرمین پرنیان
رفع اشکال و پاسخ به سوالات چگونه است؟
ضمانت یادگیری - بازگشت وجه تا ۹۰ روز