موضوع قرارداد:

این توافقی است بین ما و شما یا شرکتی یا نهادی که شما نمایندهٔ آن هستید، در رابطه با استفادهٔ شما از وب سایت و خدمات خنیاگر؛ و در هر شرایطی و هر جایی که محتوای وب سایت ما را استفاده یا مرور کنید، یا روی دکمهٔ عضویت یا عضویت و پرداخت می زنید، یا از طریق حساب خود به محتوای خریدنی دسترسی پیدا کنید، این توافق قابل اجرا و نافذ خواهد بود.

اگر نمی توانید، یا نمی خواهید که این شرایط را بپذیرید، متاسفانه نباید از وب سایت خنیاگر استفاده کنید.

در صورت پذیرش و تایید شرایط استفادهٔ ما و پایبندی به آن، ما هم به شما اجازهٔ استفاده از وب سایت و محتوای آن را می دهیم.

 • ۱ - محتوایی که در وب سایت ما موجود است، ممکن است رایگان باشد یا اینکه برای کسب دسترسی به آن لازم باشد هزینه ای را پرداخت کنید. چه محتوا رایگان باشد و چه خریدنی، ما به شما این اجازه را می دهیم که به روش های زیر از آن استفاده کنید (به بیان حقوقی، ما به شما یک مجوز قابل فسخ و غیر انحصاری برای انجام این کارها می دهیم). شما می توانید:
 • ۲ - از تکنیک ها و روش های بیان شده در محتوا، و دانشی که کسب می کنید، برای مقاصد شخصی یا تجاری استفاده کنید، بدون آنکه لازم باشد ذکر کنید آن را از کجا آموخته اید (یعنی ارجاع و ذکر منبع)
 • ۳ - ما بابت دسترسی به محتوای رایگان از شما هزینه ای دریافت نمی کنیم، اما برای حفظ و بقای خنیاگر و ایجاد امکان تولید دوره های جدید، از برخی راهبردهای کسب درآمد از این محتوا استفاده کنیم. این راهبردها ممکن است شامل برنامه های وابسته، مطالب دارای اسپانسر، تبلیغات، و موارد دیگر باشد.
 • ۴ - محتوای خریداری شده شامل چیزهایی مثل دوره های جداگانهٔ خریده شده، یا دریافت اشتراک است. اولین باری که محتوایی را می خرید، لازم است یک حساب کاربری باز کنید. آنچه که در ازای پرداخت مبلغ دریافت می کنید در اصل «مجوز» استفاده از محتوا است، نه «مالکیت» محتوا.
 • ۵ - پرداخت برای محتوای خریداری شده از طریق صفحهٔ اختصاصی هر محتوا انجام می گیرد. تمام قیمت های وب سایت ما به تومان برابر با ۱۰ ریال ایران است. اگر به هر طریقی تبدیل ارزی انجام می گیرد، مسئولیت و تمامی هزینه های تبدیل نرخ و وجه از ارز مورد نظر شما، بر عهدهٔ خود شما است. هزینهٔ تبدیل توسط موسسه مالی شما تعیین می شود، و در حوزهٔ عمل ما نیست.
 • ۶ - وقتی که می خواهید محتوای خریداری شده را ببینید، لازم است وارد حساب خود بشوید؛ محتوای خریداری شده در حساب شما ثبت شده است و می توانید آن را آنلاین تماشا کنید.
 • ۷ - خنیاگر فراهم کننده ی محتوا و همچنین زیرساخت ارائهٔ محتوا برای شما است، و مسئولیت و هزینهٔ تهیهٔ تمامی وسایل و نرم افزارهای لازم برای مرور وب سایت، دانلود، و پخش و تماشای فیلم ها و فایل ها و مواردی از این قبیل، بر عهدهٔ خود شما است.
 • ۸ - شما می توانید برخی از انواع محتوای موجود در وب سایت را روی کامپیوتر یا دستگاه خود دریافت کنید، اما تمامی محتوا تحت سیاست «استفادهٔ منصفانه» قرار دارد. سیاست «استفادهٔ منصفانه» ما چنین حکم می کند که استفادهٔ شما از وب سایت، به ویژه از محتوایی که از طریق اشتراک و پرداخت هزینه قابل دسترس می شود، باید منصفانه، واقعی، و معقول باشد. برای مثال، مجموع مقدار محتوایی که دانلود یا بارگذاری می کنید باید با نظر به نیازهای واقعی آموزش و یادگیری شما، و زمان لازم برای اشتغال حقیقی به آن محتوا، معقول و متناسب باشد. ما برای تشخیص اینکه آیا استفادهٔ شما با سیاست «استفادهٔ منصفانه» ما همخوانی دارد یا نه، از صلاحدید معقول خود استفاده می کنیم.
 • ۹ - شما مجاز نیستید که نام کاربری و رمز ورود حساب خود را در اختیار هیچ کس دیگری قرار بدهید، و یا به کسی اجازه بدهید به حساب شما و محتوای خریداری شده دسترسی پیدا کند. شما مسئول تمام استفاده ای هستید که از وب سایت و محتوای خریداری شده در ارتباط با حساب شما و نام کاربری و رمز ورود شما انجام می گیرد. همچنین مسئولیت صحت اطلاعاتی که در حساب خود وارد می کنید، تماما با خود شما است.
 • ۱۰ - شما مسئول هستید که نام کاربری و رمز ورود خود را محرمانه نگه دارید، و برای این کار تلاش لازم و معقول را انجام دهید. هر زمان که از استفادهٔ غیرمجاز از نام کاربری، رمز، حساب، یا محتوای خریداری شدهٔ شما مطلع گشتید، باید در سریعترین زمان ممکن به ما اطلاع دهید.
 • ۱۱ - ما سعی می کنیم دسترسی بلندمدت به محتوای خریداری شده تان را فراهم کنیم که معمولا برای دست کم 5 سال در دسترس خواهد بود (به جز کتاب الکترونیک و متون و فایل های کمکی که پیشنهاد می کنیم بلافاصله آنها را دریافت کنید). با این حال، اگر برای محتوا، اشتراکی دریافت کرده اید، تنها تا زمانی که اشتراکتان پابرجا و فعال باشد به آن محتوا دسترسی خواهید داشت. در هر صورت، ما می توانیم به صلاحدید خودمان محتوای خریداری شده را حذف کنیم، مثلا اگر قدیمی یا منسوخ شده باشد، یا به دلایل قانونی یا کاری وادار به انجام این کار شویم. چنانچه قصد داشتیم محتوای خریداری شده ای (به جز متون و کتاب الکترونیک) را حذف کنیم، تلاش معقولی خواهیم کرد تا به شما از طریق ایمیل اطلاع بدهیم، اما این کار بسته به دلیل یا ضرورتِ حذف، همیشه ممکن نخواهد بود.
 • ۱۲ - اگر در دسترسی به حساب یا هر بخشی از محتوای خریداری شده به مشکلی برخوردید، لطفا با ما تماس بگیرید.
 • ۱۳ - ما در هر زمانی که به نتیجه برسیم که شما از این قوانین و شرایط و یا هر قانون دارای موضوعیت، تخطی کرده اید، ممکن است دسترسی شما به حسابتان را بسته به صلاحدید خودمان محدود کرده، معلق کرده، یا ملغی کنیم. البته ما در به کارگیری این اهرم و گرفتن چنین تصمیمی، معقول و منطقی برخورد خواهیم کرد.
 • ۱۴ - اگر تراکنش پرداخت هزینه توسط عامل پرداخت (که خارج از کنترل ما است) برگشت بخورد، یا دچار مشکلی شود، و همچنین اگر تحت شرایط ذکر شده در این توافقنامه هزینهٔ شما عودت داده شود، ما دسترسی شما به محتوای خریداری شده را معلق یا ملغی خواهیم کرد. اگر به هر دلیلی تراکنش مشکوک و غیرقانونی اتفاق بیافتد، تراکنش های انجام شده لغو و باطل خواهد شد و ما دسترسی شما به محتوای خریداری شده را معلق یا ملغی خواهیم کرد، و همچنین این حق را برای خود محفوظ می داریم که به صلاحدید خودمان حساب شما را معلق یا مسدود کنیم.
 • ۱۵ - مالکیت محتوا یا مجوز بهره بردای از محتوا، منحصرا متعلق به ما است. همچنین حقوق طراحی، ترکیب، و نما و حس وب سایت متعلق به ما است. کلیهٔ محتوای موجود در خنیاگر مشمول حقوق مالکیت معنوی و حقوق مؤلف می شود.
 • ۱۶ - کسب وکار ما، بر پایهٔ مالکیت معنوی است، که شامل حقوق مؤلف نیز می شود. ما باید از حقوق مالکیت معنوی خود دفاع کنیم، تا بتوانیم همچنان این بستر و محتواهای فوق العاده را برای شما فراهم کنیم. شما با رعایت حقوق مالکیت معنوی، به رشد و توسعهٔ محتوای آموزشی فارسی کمک می کنید.
 • ۱۷ - شما با استفاده از وب سایت ما، می پذیرید هیچ محتوایی را بازتوزیع نمی کنید، کپی نمی کنید، تغییر نمی دهید، انتقال نمی دهید، واگذار نمی کنید، نمی فروشید، اجاره نمی دهید، قرض نمی دهید، ویرایش نمی کنید، اقتباس نمی کنید، و در قالب دیگری قرار نمی دهید (مگر آنکه مشخصا در این توافقنامه اجازه داده شده باشد)، و از این محتوا برای هیچ مقصودی که ما مشخصا بیان نکرده ایم، استفاده نخواهید کرد.
 • ۱۸ - علامت تجاری و لوگوی داخل وب سایت، متعلق به خنیاگر است و شما نباید بدون اجازه و تایید مالک آنها، از آن استفاده کنید.
 • ۱۹ - با استفاده از این وب سایت شما موافقت می کنید که این کارها را انجام ندهید:
  • آدرس ایمیل غیرواقعی ارائه بدهید، هویت دیگران را تقلید یا جعل کنید، یا ارتباط خود با دیگران را به شکل نادرستی نشان بدهید؛
  • سعی کنید از طریق خنیاگر به سیستم های کامپیوتری یا مطالبی دسترسی غیرمجاز پیدا کنید، یا مهندسی معکوس انجام دهید؛
  • از طریق خنیاگر یا در وب سایت خنیاگر دست به جمع آوری خودکار اطلاعت بزنید روش هایی مثل اسپایدرینگ (spidering)، خواندن صفحه نمایش (screen scraping)، دیتابیس اسکریپینگ (database scraping)، یا جمع آوری آدرس ایمیل ها، و روش های دیگر؛
  • تلاش برای ایجاد وقفه یا تغییر در عملکرد خنیاگر به هر شکلی (مثلا از طریق ارسال انبوه پیام های ناخواسته یا (flooding) ایجاد بار روی سرورها، یا وارد کردن ویروس، بمب زمانی (time bomb)، اسب تروآ (Trojan horse)، کرم، کنسل بات (cancelbot) یا دیگر روش های مخرب کامپیوتری و هک کردن؛
  • استفاده از خنیاگر یا هر بخشی از محتوای آن به شکلی که نقض قوانین نافذ باشد، حقوق مالکیت معنوی یا حقوق دیگری را از ما یا دیگران نقض کند، یا اینکه فریب کارانه، وقیحانه، گستاخانه، گمراه کننده، یا توهین آمیز باشد؛
  • استفاده از اسکریپت برای دانلود انبوه محتوا؛
  • تبلیغ، برندینگ، یا محتوای پروموشن (ترویجی) در وب سایت یا محتوای آن وارد کنید؛
  • به غیر از مواردی که در این توافقنامه اجازه داده شده، دست به کپی، بازتوزیع، انتقال، یا تغییر یا سوء استفاده از محتوا، داده ها، یا کد وب سایت بزنید.
  • بدون کسب اجازهٔ مکتوب قبلی از ما، سعی کنید از محتوا و خدمات ما برای تماس، ترغیب و وسوسه، و به کارگیری مدرسان یا کاربران بالقوه برای انجام کار یا استخدام، یا قرارداد تجاری و کاری نامربوط به ما استفاده کنید.
  • به هر شیوه ای، از جمله ترغیب، فریب، وسوسه، سعی کنید از مدرسان یا کاربران دیگر اطلاعات شخصی کسب و استخراج کنید.
 • ۲۰ - ما تنها متعهد به وعده های صریح و آشکاری هستیم که در این توافقنامه داده ایم. در قبال برداشت های ضمنی از توافقنامه هیچ تعهد و مسئولیتی نداریم؛
 • ۲۱ - ما تلاش معقولی می کنیم که محتوا یا دسترسی شما به وب سایت بدون وقفه و مشکل باشد و باقی بماند، و اینکه ایرادها رفع شوند، و اینکه محتوای وب سایت عاری از ویروس و دیگر اجزاء مخرب باشد، ولی هیچکدام از این موارد را نمی توانیم تضمین کنیم و تضمینی نمی دهیم؛
 • ۲۲ - ما تلاش معقولی می کنیم که دسترسی شما به وب سایت برقرار باشد، و وب سایت یا محتوای آن از نظر صحت، دقت، به هنگام بودن، کامل بودن، قابل اعتماد بودن، و موارد مشابه برای شما قابل تکیه و قابل اعتماد باشد، ولی هیچکدام از این موارد را نمی توانیم تضمین کنیم و (و مسئول نیستیم).
 • ۲۳ - مسئولیت هرگونه عواقب و خسارت ناشی از برقراری تماس بین شما و هر مدرس یا کاربر دیگری، برعهدهٔ خود شما است.
 • ۲۴ - تا آنجایی که قانون اجازه می دهد، مسئولیت ما در قبال هر نوع تخطی از ضمانت یا شرایط که قابل استثنا و رد نباشد، به انتخاب خودمان، محدود به جایگزینی و یا پرداخت هزینهٔ جایگزینی خواهد بود.
 • ۲۵ - ما سعی می کنیم که شما دسترسی شبانه روزی در تمامی ۷ روز هفته داشته باشید، و سعی می کنیم هرگونه زمان ازکارافتادگی را به حداقل برسانیم. ممکن است به دلیل تعمیر و نگهداری وب سایت، یا دلایل و مشکلات فنی دیگر لازم باشد دسترسی شما به وب سایت یا ارائهٔ خدمات و محتوای وب سایت را موقتا متوقف یا معلق کنیم، ولی سعی می کنیم زمانش را بسیار کوتاه کنیم.
 • ۲۶ - مسئولیت پرداخت تمامی هزینه ها و مالیات مرتبط به استفاده تان از وب سایت در هر جایی که مالیاتی بر آن بسته شده باشد (از جمله مالیات بر حقوق و مالیات بر ارزش افزوده، اگر نافذ و دارای موضوعیت باشد)، با شما است.
 • ۲۷ - ما می توانیم در هر زمانی شرایط توافقنامه را تغییر دهیم، اما تمام تلاشمان را خواهیم کرد که اطلاعات مربوط به تغییرات را در وب سایت منتشر کنیم یا با ایمیل به شما اطلاع دهیم. اگر بعد از تغییر شرایط توافقنامه همچنان به استفاده از وب سایت ادامه دهید، به معنی آن است که شرایط جدید یا اصلاح شده را پذیرفته اید.
 • ۲۸ - کلماتی مثل «شامل»، «از جمله»، «همچون»، «مثل» و «از قبیل» به هیچ وجه محدودکننده نیستند و وقتی جایی از صلاحدید خودمان صحبت می کنیم، منظور صرفا صلاحدید خود ما در خنیاگر است (مگر آنکه در توافقنامه چیز دیگری گفته شده باشد).
 • ۲۹ - ما وب سایت خود را از داخل ایران اداره می کنیم. در نتیجه قوانین جمهوری اسلامی ایران نافذ هستند و خنیاگر از قوانین و مقررات ایران پیروی می کند و تحت نظام قضایی ایران عمل خواهد کرد. هر گونه قانونی که به شکل اجتناب ناپذیر و رد ناشدنی در موردی و موضوعی وارد باشد و صدق کند، در آن زمینه قانون نافذ محسوب خواهد شد.
 • ۳۰ - تعاریف برخی از اصطلاحات به کار برده شده در این توافقنامه از این قرار است:
  • حساب- حساب شما، درگاه شخصی شما است که از طریق یک نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور به آن دسترسی پیدا می کنید، و از طریق آن به محتوای خریداری شده دسترسی خواهید داشت.
  • محتوا- تمام انواع نرم افزار، فناوری، طرح و طراحی، مطالب، اطلاعات، ارتباطات، متون، کارهای گرافیکی، پیوندها، هنر الکترونیک (electronic art)، انیمیشن ها، تصاویر و نگاره ها، کارهای هنری، قطعات صوتی، قطعات ویدیویی، عکس ها، تصاویر، نقدها، ایده ها، آموزش ها و دوره ها و دیگر داده ها و محتوایی که بتواند تحت قانون مؤلفین و مصنفین قرار بگیرد، شامل انتخاب و چیدمان این محتوا، در این توافقنامه «محتوا» تعریف می گردد، چه محتوایی که متعلق به خنیاگر باشد و چه محتوایی که در مالکیت دیگران باشد.
  • خنیاگر یا ما- وب سایت خنیاگر.
  • عامل پرداخت- موسسه مالی، بانک یا درگاه پرداختی که از آن برای پرداخت بهای محتوای خریداری شده استفاده می کنید.
  • استفادهٔ شخصی- خودآموزی و مقاصد شخصی به جز هرگونه دسترسی گروهی.
  • محتوای خریدنی- محتوایی که برای شما فراهم آورده ایم تا در وب سایت ما بخرید، یا آنکه برای آن به ما پول پرداخته اید.
  • شرایط و قوانین و یا توافقنامه - قرارداد قانونی که شما با ما می بندید و شامل این شرایط و قوانین، سیاست حریم خصوصی، و دیگر سیاست ها، دستورالعمل ها و مقرراتی می شود که در وب سایت ما وجود دارد.
  • خنیاگر یا وب سایت- وب سایت، برنامه ها و دیگر خدمات موجود در وب سایت اینترنتی خنیاگر، به آدرس www.khonyagar.com.
  • شما، یا ضمیر مالکیت «تان»- به معنی هر کاربر وب سایت (شامل کسانی که وارد وب سایت می شوند یا وارد حساب کاربری می شوند و محتوایی را استفاده یا خریداری می کنند، و مدرسان).
  • برنامه های وابسته- هر گونه وب سایت یا سرویس خارج از محدودهٔ خنیاگر که تحت کنترل خنیاگر نمی باشد، و ممکن است در وب سایت به آن ارجاع یا پیوندی داده شود.
  • فایل منبع- هر نوع فایل کمکی که در کنار ویدیوهای آموزشی برای دریافت کردن ارائه شود، که می تواند شامل فایل کد برنامه، فایل های مدیا و فایل های کاری نرم افزارهای مختلف، کتاب الکترونیک و موارد مشابه باشد.
  • دارایی (asset)- هر چیز ملموس یا ناملموسی که قابلیت مالکیت یا کنترل در جهت تولید ارزش دارد و دارای ارزش اقتصادی تصور می شود، دارایی محسوب می گردد. این شامل تمامی فایل ها و محتوای دریافتی شما از وب سایت نیز می شود.