دوره آنلاین میوزماسل به دلیل اینکه با سلامت نوزانده در ارتباط است، باید به صورت کامل مشاهده شود و امکان خرید تکی ویدئوها وجود ندارد.

  تمرینات نوازندگی بدون ساز، یعنی ایجاد زیرساخت از طریق حرکات متنوع برای ارتقاء سطح عملکرد دستها در قدرت، سرعت، نعطاف و استقلال و تفکیک در مچ وانگشتان و نیز ایجاد تسلط و تمرکز که در قالب برنامه های تمرینی در مبحث میوزماسل وجود دارد.

  این تمرینات برای سه گروه از افراد مفید است:

  الف- افرادي كه داراي آسيب ديدگي در دستها شده اند، راهكارهايي را در جهت بهبود هر چه سريعتر دريافت خواهند كرد .
  ب- افرادي كه در شرف آسيب ديدگي قرار گرفته اند ، عوامل مخربي كه باعث آسيب ديدگي دستهايشان گرديده به آنان معرفي و راهكارهاي پيشگيري از آنها را نيز دريافت مي كنند .
  ج- افرادي كه آسيب نديده اند، مباحثي كه در آينده باعث وجود يا بروز آسيب ديدگي خواهد شد را به آنها گوشزد و اشاره خواهيم كرد تا در طول زندگي هنري شان از هر گونه آسيب در مبحث نوازندگي در امان باشند .

  رجوع نوازندگان مبتدي به متد ميوزماسل باعث مي‌شود تا از ابتدا نوازندگان بياموزند كه نحوه‌ي كنترل دستها، قراردادن دستها در فرم‌ها و اكول‌هاي شخصي در كمترين حد انقباض، رهايي كامل بدن، هماهنگي ذهن، فكر و اجزاي مختلف دستها براي اجراي هر چه بهتر تمرينات تخصصي و قطعات اجرايي و نيز چگونگي تمرين كردن علمي  را به دور از هرگونه آسيب‌ديدگي و رهايي از هر نوع آسيب احتمالي در آينده براي ارتقاء روز افزون سير هنري خود، به طور كامل فراگيرند.
   
  رجوع نوازندگان متوسطه به متد ميوزماسل باعث مي‌شود تا كاستي‌هاي مختلف در دستها برطرف گردند و همانند موضوعاتي كه در بخش نوازندگان مبتدي عنوان شد، ارتقاء روزافزوني را دريافت نمايند تا بتوانند در كمترين زمان ممكن نقصانهاي آموخته‌هاي قبلي را جبران و براي آموزش مباحث جديد تخصصي‌شان با رويكردي جديد و متفاوت آموزش آنها را سرعت بخشند.
   
  رجوع نوازندگان نيمه‌حرفه‌اي، حرفه‌اي و مدرسين به متد ميوزماسل باعث مي‌شود تا داشته‌هاي خود را همراه با آموخته‌هايي چون يادگيري تمرينات حرفه‌اي و برنامه‌هاي متنوع و اثربخش از ميوزماسل تلفيق نمايند و هر نوع ضعف را جبران، هر نوع قدرت و سرعت را ارتقاء و هر شكل از انعطاف را در دستهايشان عملي سازند و در كنار موارد نامبرده به توان استقامت و استمرار در هر حركت در سرعتهاي مختلف همراه با تكنيك هاي متنوع دست يابند . البته به دور از آسيب ديدگي و اتلاف زمانهاي طولاني.

  استاد محمدمهدی بابایی

  محمد مهدی بابایى، مؤلف، مدرس، پژوهشگر و بنيانگذار متد میوزماسل و نیز مؤلف کتاب اصول و مبانی نوازندگی، امروز پیام‌آور یک فرهنگ نوین آموزشی است که دنیای نوازندگی را متحول ساخته. پیام متد میوزماسل، بیانگر درک هرچه بهتر از نحوه‌ی نوازندگی علمی و صحیح، همراه با شناخت آسیب‌های موجود و چگونگی رفع هریک از این آسیب‌ها است. در کنار تمامی موضوعاتی که عنوان شد، با استفاده از تقریباً یک‌صد حرکت خارق العاده و اثر گذار که آقای بابایی مبدع آن‌ها بوده‌اند، برای ارتقاء سطح عملکرد دست‌ها در بخش مچ و انگشتان، می‌توان مواردی چون قدرت، سرعت، تفکیک، انعطاف و استقلال را در کوتاهترین زمان ممکن و به دور از هر گونه آسیب ایجاد نمود و بهترین بستر را برای ارتقای سطح عملکرد اکولهای تخصصی هر ساز ایجاد کرد. همچنین می‌توان در کنار تمامی موضوعات به فرمول‌های یادگیری آسان و سریع، دلایل آسیب‌پذیری نوازندگان و رهاسازی ذهن و فکر از هرگونه بهم ریختگی و عدم تسلط و تمرکز در اجراهای گوناگون اشاره نمود و اینکه چگونه می‌توان از انقباضات عضلانی به طور کامل رها شد، تا بتوان به بهترین شکل ممکن و در رهاترین شکل اجرایی و به دور از هر نوع آسیب دیدگی به تمرینات و اجراهای تخصصی در هر ساز دست یافت و در پایان راهکار های فعال‌سازی دونیمکره مغز برای استقلال سطح عملکرد هرچه بیشتر دستها، تنها در متد میوزماسل نهفته و قابل دسترسی است.