Tablatures (تبلچر) گیتار، یادگیری آهنگ‌ها را بسیار آسان و شما را از نت‌خوانی بی‌نیاز می‌کنند. در اینجا به معرفی تبلچرهای ۲۰ آهنگ آکوستیک می‌پردازیم که هم بسیار محبوب هستند و هم یادگیری و اجرای آن ها با گیتار آنها آسان است  

خواندن تبلچر گیتار

اگر هنوز از تبلچرها برای یادگیری آهنگ استفاده نمی‌کنید، لذت نواختن آسان آهنگ‌ها را از دست می‌دهید. شما می‌توانید تبلچرهای آهنگ‌های مورد علاقه خود را از سایت‌هایی که در زیر به شما معرفی کرده‌ایم پیدا و از نواختن آنها لذت ببرید: 

Ultimate Guitar

Chordie

Guitar Tabs

در ابتدا، ممکن است تبلچرها مانند یک گروه از اعداد روی خطوط به نظر برسند. البته، از نظر فنی هم این چنین است. اما بعد از این که یاد گرفتید چگونه تبلچرهای گیتار را بخوانید، می‌فهمید که همه چیز چقدر منطقی است.

اکنون وقت آن است که به موضوع اصلی مطلب، یعنی معرفی ۲۰ آهنگ آکوستیک ساده برای مبتدیان، بپردازیم. 

آهنگ  Sunshine of Your Love

نواختن این آهنگ برای هر گیتاریست و در هر سطحی جالب و لذت بخش خواهد بود چراکه آهنگ بسیار ساده ایست. ریف مقدماتی در مقیاس جزئی بلوز پنتاتونیک در کلید D اجرا می شود. 

تبلچر آهنگ Sunshine of Your Love
تبلچر آهنگ Sunshine of Your Love

آهنگ Love Yourself

در ادامه ۲۰ آهنگ آکوستیک، این آهنگ توسط جاستین بیبر منتشر شده و توسط اد شیران نوشته شده است. حتی اگر به تازگی نواختن گیتار را شروع کرده باشید.  Love Yourself آهنگ بسیار راحتی برای یادگیری روی گیتار است ، آهنگ در کلید E major اجرا می شود ، بنابراین شما از آکوردهای این کلید استفاده خواهید کرد. 

تبلچر آهنگ Love Yourself
تبلچر آهنگ Love Yourself

آهنگ Redemption

این آهنگ از باب مارلی یک آهنگ سولو آکوستیک در کلید G است. او این آهنگ را بدون پیک گیتار و با استفاده از انگشت شست نواخته است. 

تبلچر آهنگ Redemption
آهنگ Redemption

آهنگ Wonderful Tonight

این آهنگ محبوب توسط اریک کلپتون بزرگ نواخته شده که مورد توجه قرار گرفته است. شما می توانید آن را به عنوان یک مبتدی بنوازید. 

تبلچر آهنگ Wonderful Tonight
تبلچر آهنگ Wonderful Tonight

آهنگ Amazing Grace

این آهنگ مشهورترین آهنگ های فولکلور است. این نسخه در کلید G نواخته می شود ، ونواختن آن بسیار ساده و آسان است. 

تبلچر آهنگ Amazing Grace
تبلچر آهنگ Amazing Grace

آهنگ Someone Like You

این آهنگ ادل یک ترانه بسار معروف و محبوب است که در سال ۲۰۱۱ منتشر شده است و یکی دیگر از آهنگ های آسان برای گیتاریست های مبتدی بشمار میرود. Someone Like You در کلید A نواخته می شود. البته شما باید یک کاپو به فرت ۲ گیتار خود اضافه کنید. 

تبلچر آهنگ Someone Like You
تبلچر آهنگ Someone Like You

آهنگ Mad World

نسخه Gary Jules از Mad World برای نوازندگان مبتدی یک انتخاب عالی خواهد بود ، چراکه یادگیری آن راحت تر از آن است که تصور می کنید.  

تبلچر آهنگ Mad World
تبلچر آهنگ Mad World

آهنگ Jingle Bells

اگر می خواهید یک آهنگ ساده برای کریسمس یاد بگیرید این آهنگ انتخاب مناسبی است.  

تبلچر آهنگ Mad World
تبلچر آهنگ Mad World

آهنگ Pink Panther

یک آهنگ عالی برای نوازندگان مبتدی گیتار است ، نه تنها به این دلیل که بسیار آسان است ، بلکه از این نظر حائز اهمیت است که دارای چندین عنصر فنی می باشدکه با تکرار و تمرین مهارت های گیتار شما را بهبود می بخشد. 

تبلچر آهنگ Pink Panther
تبلچر آهنگ Pink Panther

آهنگ Greensleeves

شما عاشق یادگیری این آهنگ زیبا خواهید شد ، زیرا ریتم بسیار خوبی دارد و اجرای آن بسیار سرگرم کننده است و یکی از آن آهنگ هایی ست که به نظر نواختن کار مشکلی ست اما در واقعیت نواختن آن با گیتار بسیار ساده و راحت است.  

تبلچر آهنگ Greensleeves
تبلچر آهنگ Greensleeves

آهنگ La Bamba

ریف اصلی La Bamba به راحتی قابل یادگیری است و فرصتی عالی برای انجام تمرینات انگشتی  و افزایش سرعت نوازندگی فراهم می کند. 

تبلچر آهنگ La Bamba
آهنگ La Bamba

آهنگ House of the Rising Sun

این آهنگ از جمله قطعه هایی ست که نواختن آن به هر هنر آموز گیتار مبتدی توصیه می شود. این آهنگ در ابتدا توسط Animals منتشر شد و از آن زمان تاکنون توسط گروه های زیادی باز خوانی شده است. 

تبلچر آهنگ House of the Rising Sun
آهنگ House of the Rising Sun

آهنگ Twist and Shout

بیتلز یکی از محبوب ترین گروه های جهان است و خوشبختانه آنها آهنگهای زیادی را ضبط کردند که اجرای آن ها برای مبتدیان بسیار آسان است. Twist and Shout یکی از آنهاست. 

تبلچر آهنگ Twist and Shout
آهنگ Twist and Shout

آهنگ Wild Thing

آیا باور می کنید که این آهنگ در سال ۱۹۶۶ منتشر شده است؟ و هنوز هم یک ترانه عالی محسوب می شود که هر گیتاریستی می تواند آن را بنوازد. 

تبلچر آهنگ Wild Thing
تبلچر آهنگ Wild Thing

آهنگ Ring of Fire

این در این آهنگ کلاسیک، جانی کش از چند آکورد اساسی استفاده می کند که باید آنها را بدانید و همچنین از الگوی ساده ضربه زنی I – IV – V استفاده می کند.  

تبلچر آهنگ Ring of Fire
آهنگ Ring of Fire

آهنگ Hurt

این آهنگ در ابتدا توسط Nine Inch Nails منتشر شد ، اما کاور جانی کش مشهورتر شد. این آهنگ عالی دلیل عمده ی شهرت جانی کش هست.  

تبلچر آهنگ Hurt
آهنگ Hurt

آهنگ Good Riddance

این آهنگ Green Day برای یادگیری با گیتار بسیار ساده است و ملودی فوق العاده ای دارد. این کار با آرپیگ زدن چند آکورد اساسی گیتار و سپس ضرب زدن آنها شروع می شود. و در کلید Em نواخته می شود. 

تبلچر آهنگ Good Riddance
آهنگ Good Riddance
تبلچر آهنگ Good Riddance
تبلچر آهنگ Good Riddance

آهنگ My Girl

چه کسی نمی خواهد یک آهنگ عالی یاد بگیرد و همزمان چندین مهارت مهم گیتار را تمرین کند. با تمرین این آهنگ که توسط The Temptations  ساخته شده شما این فرصت را خواهید داشت که چندین مهارت مهم گیتار  را آموزش و تمرین کنید.  

تبلچر آهنگ My Girl
تبلچر آهنگ My Girl

آهنگ Wipeout

این یک آهنگ نتنها بسیار انرژی بخش است بلکه یادگیری آن نیز بسیار آسان است و به شما فرصتی می دهد تا چیدمان متناوب رشته های مجاور را تمرین کنید. 

تبلچر آهنگ Wipeout
تبلچر آهنگ Wipeout

آهنگ Happy Birthday 

و آخرین و محبوب ترین آهنگ در تمام جهان که هم بسیار پرکاربرد و محبوب است و هم نواختن آن بسیار آسان است. 

تبلچر آهنگ Happy Birthday 
تبلچر آهنگ Happy Birthday